عبداله باوی


بقای اسرائیل به جنایت وابسته است !

 

اکنون پس از چندین روز بمباران هوایی نوار غزه، اسرائیل خود را برای حمله زمینی به آن جا آماده می کند. در پی این حملات نزدیک به هفتاد هزار فلسطینی خانه‌های خود را در شمال نوار غزه ترک کرده‌اند و تعداد کشته شدگان به بیش از دویست نفر رسیده که نزدیک به هشتاد درصد آن‌ها غیرنظامی بوده اند. اسرائیل در جریان این حملات که یک ترور واقعی بر علیه خلق فلسطین است از هیچ قساوتی کوتاهی نکرده است. آن ها مکان هایی را مورد حمله قرار داده‌اند که اهداف نظامی نبوده بلکه بیشتر خانه‌های مسکونی، مراکز مراقبت از معلولین، بیمارستان و ساختمان های اداری بوده اند. در پی این حملات وضعیت دشواری در غزه ایجاد شده است. حتی در گزارشاتی که از سوی سازمان ملل منتشر شده و بیانگر تمامی حقیقت نیست یادآوری شده است که آب آشامیدنی در آن جا به مواد سرطان زا آلوده شده است که این امر خود گوشه ای از جنایات جنگی اخیر دولت اسراییل علیه خلق فلسطین را بیان می کند.

 

اسرائیلی‌ها ادعا می کنند که این حملات به دلیل موشک پرانی حماس و هم چنین ربودن و قتل سه جوان یهودی ، و یا برای "تضمین امنیت" این کشور صورت می گیرد. اما واقعیت این است که  اسرائیل بیش از شصت سال است که خلق فلسطین را مورد حمله قرار داده و در جریان این تهاجم وحشیانه ملتی را از سرزمین خود رانده  و در همه این سال ها هم برای سرکوب مردم فلسطین  هرگز به دلیل و بهانه‌ای احتیاج نداشته است. اما، این جنگ، جنگ اسرائیل با حماس نیست که امپریالیسم و بلندگوهای در خدمت او روز و شب این دروغ را جار میزنند، بلکه این جنگ، ادامه سیاست تجاوزگرانه اسرائیل است و تا فلسطینی زنده است دولت اسرائیل همچنان جنایت کارانه و تروریستی عمل خواهد کرد.

 

این روزها بلندگوهای امپریالیستی و صهیونیستی بیشرمانه در باره حملات فلسطینی‌ها به اسرائیل و حق اسرائیل در دفاع از خود سخن می گویند ولی هر انسان شرافتمندی با کمترین اطلاعی می داند که آن که مورد تجاوز قرار گرفته و از سرزمین خود رانده شده خلق فلسطین است که حال حتی حق دفاع اش نیز تحت نام تروریسم از سوی تروریسم دولتی محکوم می شود.  بنابراین باید دید که چرا اسرائیل چنین وحشیانه وارد میدان شده است و به واقع چه سیاستی در پشت این همه جنایت نهفته است  و چرا امپریالیست ها در حالیکه ارتش اسرائیل جنایت می کند برایش هورا می کشند و از حق دفاع اش دم می زنند.

 

برای هر انسانی با کمی تعمق آشکار است که بهانه هائی که اسرائیل برای حمله به مردم فلسطین در غزه عنوان کرده است نمی تواند توجیه گر این همه بمبی باشد که این دولت جنایتکار بر سر مردم می ریزد. باید در نظر گرفت که دولت اسرائیل بدون کمک های مالی و نظامی امپریالیسم آمریکا هرگز قادر به ادامه بقا نبوده و نیست. برای همین علاوه بر مسایلی که در رابطه بین اسرائیل و فلسطینی‌ها باعث ایجاد چنین اعمال جنایت کارانه از طرف اسرائیل شده نظیر "خطر" اتحاد سازمان آزادی بخش فلسطین و حماس که این یکی خودش ساخته دست امپریالیسم برای جلوگیری از رشد نیروهای انقلابی می باشد - این دولت جنایتکار در جهت سیاست های امپریالیسم آمریکا که ایجاد بحران در منطقه است نیز هم چون همیشه انجام وظیفه کرده و در جهت بحرانی کردن هر چه بیشتر منطقه به نوبه خود می کوشد. بنابراین، این حملات را باید در چارچوب تحولاتی که در خاورمیانه اتفاق می‌افتد نیز در نظر گرفت. نه این که مثلا پرتاب چند موشک که اکثرا هم تلفاتی به بار نمی آورد و خود اسرائیلی‌ها هم مدعی اند که "گنبد آهنین شان" این موشک ها را در روی هوا نابود می کند، دلیل چنین حملاتی قلمداد کرد. واقعیت این است که اکنون از منطقه خاورمیانه به عنوان منطقه بحران نامبرده می‌شود و امپریالیسم به این بحران احتیاج دارد تا "خطر جنگ" که یکی از منابع سودآور برای امپریالیسم است حفظ شود و اسرائیل در حفظ این وضعیت با تمام وجود به امپریالیسم خدمت میکند. چرا که موجودیت اش وابسته به پیشبرد سیاست های امپریالیستی است. تقویت نیروهای بسیار ارتجاعی در سوریه و عراق، جهت پیشبرد سیاست امپریالیسم در این کشورها و کمک به دارو دسته مرتجع بارزانی از سیاست های شناخته شده این دولت تروریست است.

 

در موقعیت و وضعیت کنونی این وظیفه بر دوش سازمان های انقلابی است که ضمن دفاع از آرمان های انقلابی خلق فلسطین، سیاست های دولت صهیونیستی و تروریست اسرائیل را برای توده‌ها توضیح داده و در افشای سیاست های این دولت در خدمتگزاری به امپریالیسم، هر چه بیشتر بکوشند.

 

مرگ بر امپریالیسم و سگ های زنجیری‌اش!

 

جولای 2014